Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Türkiye’de Jinekomasti

Gynecomastia Turkey

Jinekomasti ameliyatı veya erkek meme küçültme ameliyatı, erkeklerde aşırı büyük meme durumu olan jinekomasti tedavisine yönelik bir plastik cerrahi türüdür. Göğüs yağını, dokusunu ve cildini çıkararak ve göğüs hatlarının görünümünü iyileştirerek yapılır.

Jinekomasti prosedürü

Jinekomasti ameliyatı iki ila beş saat sürebilir ve genel anestezi veya intravenöz sedasyon altında yapılır.
İşlem ya liposuction ile fazla yağın alındığı küçük kesiler yapılarak ya da gerekirse daha uzun kesiler yapılarak fazla deri ve doku ile birlikte eksizyonla yağ alınarak gerçekleştirilir. İki tekniği birleştirmek de mümkündür. Ameliyatınız için seçilen yöntem, özel durumunuza ve tercihinize bağlı olacaktır ve konsültasyon randevunuz sırasında kararlaştırılmalıdır.

Hasta Profili

Jinekomastili hastalar, erkeklerde hormonal değişiklikler, genetik, obezite veya bazı ilaçların neden olduğu aşırı büyük göğüs durumu olan jinekomasti ameliyatı isterler.
Jinekomasti ameliyatı olabilmek için sağlıklı, sabit bir kiloda ve ideal olarak herhangi bir ilaç ve sigara kullanmamış olmanız gerekmektedir.

Jinekomasti Maliyetleri

Jinekomasti ameliyatının maliyetleri, cerrahın deneyimine ve kesin prosedür tipine göre büyük ölçüde değişebilir. Türkiye’de jinekomasti ameliyatı ve diğer birçok plastik cerrahi ameliyatının maliyetleri Avrupa ve Amerika’ya göre çok daha düşüktür.
Çoğu durumda, jinekomasti ameliyatı masrafları sağlık sigortası tarafından karşılanmaz, çünkü prosedür çoğunlukla rekonstrüktif olmaktan ziyade kozmetik olarak kabul edilir. Ancak, sağlık sigortası şirketleri arasında istisnalar vardır, bu nedenle sağlık sigortası sağlayıcınızın bu prosedürle ilgili kesin politikasını dikkatlice kontrol etmelisiniz.
Ameliyatın fiyatını ve anestezi ücretleri, ameliyathane tesisleri ve hastane maliyetleri, muayeneler, gerekirse ikinci işlem maliyeti vb.

Gynecomastia istanbul

Danışma

Jinekomasti ameliyatı konsültasyonlarında şunlar tartışılır: cerrahi hedefler; tıbbi geçmiş; ilaçlar, takviyeler, alkol, uyuşturucular ve tütün dahil olmak üzere şu anda kullanılan maddeler; mevcut sağlık durumu; beklenen sonuç; ameliyat sonrası bakım ve olası komplikasyonlar.
Cerrahınız, durumunuzun nedenini belirlemek için muayeneler yapabilir. Göğüslerin boyutu ve şekli ile meme uçları ve çevresindeki deri ölçülür ve incelenir. Fotoğraflar çekilir ve jinekomasti ameliyatı için seçenekler tartışılır, ardından cerrah uygun bir tedavi yöntemi önerir.
Bir karardan mümkün olduğunca haberdar olmak için danışma randevusunun tam olarak kullanılması tavsiye edilir. Cerrahın tüm sorularına dürüstçe cevap vermek ve açıklığa kavuşturulması gereken her şeyi açıkça sormak ameliyatın başarısı için çok önemlidir.

Ameliyattan önce

Jinekomasti ameliyatı olmadan önce sizden aşağıdakiler istenebilir:

 • Tıbbi değerlendirme için testler almak
 • Nikotinden uzak durmak
 • Aspirin, iltihap önleyici ilaçlar ve bitkisel takviyelerden uzak durmak
 • Belirli ilaçları almak veya mevcut ilaçları ayarlamak

Ameliyat sonrası bakım ve iyileşme

Jinekomasti ameliyatından sonra kesiler iyileşirken göğüs gazlı bez ve bandajla kapatılır. Fazla kan veya sıvı birikimini boşaltmak için derinin altına ince tüpler yerleştirilebilir. İyileşme için hangi ilaçları kullanacağınız ve iyileşmeniz sırasında göğüs bölgesine nasıl bakacağınız konusunda size talimat verilir. Bir takip randevusu düzenlenir.
Kesi bölgesindeki cilt her zaman herhangi bir aşındırıcı harekete maruz bırakılmadan nazikçe kullanılmalıdır. Jinekomasti ameliyatından sonra en az bir ay boyunca herhangi bir fiziksel zorlamadan kaçınılmalıdır.

Çoğu durumda normal aktivitelere dönmek için yaklaşık bir ila iki hafta gerekir. Ancak, jinekomasti ameliyatınızın nihai sonuçlarını ancak dış ve iç iyileşme tamamlandıktan ve şişlik ve morlukların tamamen indikten sonra görmeyi beklemelisiniz, bu da üç ila altı ay sürebilir. Ameliyattan sonra kalan izler kalıcıdır ancak zamanla kaybolur ve bazen doğal meme hatlarında gizlenir.

Ameliyattan hemen sonraki ve iyileşme dönemindeki dönemi cerrahınızla görüşmeniz önerilir. Ameliyattan sonra nereye yerleştirileceğiniz, hangi ilaçların verileceği ve takip bakımı için ne zaman randevu almanız gerektiği konusunda sorularınız olabilir.

Sorumluluk Reddi

Jinekomasti ameliyatı sonuçları kalıcıdır ancak kilo almak ve jinekomastiye neden olan bazı ilaç ve ilaçları kullanmaya devam etmekle değiştirilebilir.
Bazı durumlarda, en iyi sonuçlar için birden fazla ameliyat gerekir.

https://www.beautytravels24.com.tr/turkiyede-jinekomasti/

Jinekomasti Operasyon Süreci

Behandlungsdauer

3-4 Saat

Anästhesie

Genel

Aufenthalt in Istanbul

6 Gün

Gesellschaftsfähig

1 Hafta

Türkiye'de Jinekomasti Ücreti

30 Yıl Tecrübeli
Profesör
2.950
17 Yıl Tecrübeli
Uzman
2.550
All inclusive package
 • Dönüş Öncesi Ücretsiz Covid Testi
 • 150€'ya kadar Uçak Bieti
 • 5 Yıldızlı Otelde 5 Gün Konaklama
 • Labaratuvar, Test ve Ekipman
 • Operasyon Öncesi ve Sonrası Testler
 • VIP Araçla Tüm Transferler
 • Refakatçiye Ücretsiz Konaklama
 • Ücretsiz Şehir Turu
 • Ön Ödeme Yok
 • Türkçe veya Yabancı Dilde Asistan

Gynecomastia Frequently Asked Questions

About 2 weeks before the operation, painkillers such as aspirin should be avoided. Drugs should be discontinued in the lead time. Nicotine and alcohol should be radically reduced 3 to 4 weeks before the operation. If you are overweight, it is advisable to lose a few kilos before the operation. Our specialists should be informed about allergies or blood clotting disorders in the preliminary consultation.

One speaks of gynecomastia when the mammary gland tissue grows in a man. The additional tissue is usually benign but may indicate breast cancer, especially in older men. In some men, gynecomastia already occurs during puberty.

In most cases, laser-assisted liposuction is successful. Not only the fatty tissue but also the firm glandular tissue can be melted. This saves large incisions in the breast. Furthermore, the laser has an effective skin tightening effect so that even with sagging skin quality, large incisions are spared.

If you are very overweight, it is advisable to first reach an agreed target weight. Only then can adequate surgical planning be made.