Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

iLasik

iLASIK’teki “i” , bireysel hastaya göre ayarlanacağı için “bireysel” anlamına gelir.

iLasik Turkey

iLASIK ile ilk kez operasyonun tüm adımlarını hastaya uyacak şekilde bireysel olarak uyarlamak mümkündür. Kişiye özel özelliklere uyum sağlama yeteneği, kusurlu görüşün bireysel olarak düzeltilmesine olanak tanır ve optimize edilmiş bir sonuca yol açar: Bireysel En İyi Görme.
iLasik Metodu’nda kullanılan teknoloji test edilmiş ve tamamen güvenilirdir. Bugün NASA ve ABD ordusu bile astronotlarını veya pilotlarını iLASIK tedavisi için gönderiyor. iLASIK yöntemi, olağanüstü doğa koşullarına maruz kalan astronotlar ve pilotlar gibi güçlü ve olağanüstü bir görsel yeteneğe sahip kişilerde bile en iyi sonuçları verir. Bu sonuçlara iLASIK tedavisi ile ulaşılabilir.

Tedavi Süreciniz:
1. Adım :
Gözün “genetik parmak izi” Wavefront-3D ölçüm analizi ile kişiye özel belirlenir ve kornea tedavisi sırasında dikkate alınır.
2. Adım :
iLASIK tedavisi mevcut en son teknolojiyi kullanır. Kornea üzerinde gerçekleştirilir; kanat kesilmeden üretilir. iLASIK mükemmel bir sonucu garanti eder. IntraLase kullanılarak yapılan lazer ameliyatı, ameliyat sonrası iyileşmeyi hızlandırır. Temassız Femtosaniye lazer, daha hızlı yara iyileşmesi ile bireysel olarak tasarlanmış optimal kornea fleplerinin hazırlanmasını sağlar.
3. Adım:
Kişiye özel lazer göz tedaviniz: Dalga tarama teknolojisinden sonra, kornea flebinizi kesmeden daha fazla yenilikçi teknoloji kullanılarak kişisel profiliniz oluşturulur. Artık Advanced CustomVue teknolojisi ile iLASIK tedavisi kapsamında vizyonunuz iyileşecek. Her şey kişisel görsel kalitenin birleştirilmesi ilkesiyle tutarlıdır. Excimer lazer sistemi, wavefront analizi, tam otomatik iris tanıma ve ayrıca değişken nokta tarama ve değişken lazer nabız hızı ile birleşerek bireysel tedavi sağlar.

iLASIK, Femto-Wavefront-LASIK olarak da adlandırılır!

Wavefront kontrollü LASIK ve Femto-LASIK kombinasyonunu ifade eder.

 • Wavefront analizi (Aberrometri)
 • Femtosaniye lazer ile kornea kesisi
 • Dalga cephesine dayalı düzeltme

Wavefront analizi sırasında gözün 200’den fazla farklı noktada kırma gücü ölçülür. Veriler, gözün bireysel bir “parmak izini” sağlar. Bireysel cerrah, kornea bölümünün çap ve menteşe konumu gibi boyutlarını belirler. Kornea ablasyonu wavefront analizine dayanır: Korneanın her noktasında kırma gücü özel olarak düzeltilir.

Wavefront-Analiz (Aberrometri):

Neden Wavefront-Analiz?
Aberrometrenin işlevi
Aberrometer, Wavefront analizi olarak adlandırılan bir cihazdır. İnsan gözünün objektif ve nicel sapmalarının kesin olarak belirlenmesi için kullanılır.

Aberrometer şu şekilde çalışır: ilk olarak ışık göze gönderilir ve tam olarak retinada toplanır. Dalga cephesi, küçük optik sensörler kullanarak gözdeki 200’den fazla noktadan yansıyan ışığı ölçer. Işığın çalışma zamanı hatası kaydedilir ve sözde wavefront haritasına girilir. Gözde herhangi bir kusur yoksa, ışık Wavefront ile aynı şekilde yansıtılacaktır. Ancak bir kusur olduğunda, yansıyan ışık düzensiz bir dalga cephesi üretir. Bu düzensizlikler, küre ve silindir şeklinde olduğu gibi kırma gücü hatasından ve yüksek dereceli sapmalar olarak bilinen resim kalitesine müdahale eden diğer etkilerden kaynaklanabilir.

Dalga cephesi haritası, optik sistemin tüm görüntü kusurlarının bir grafik temsiline karşılık gelir ve bu nedenle genellikle gözün “parmak izi” olarak adlandırılır.

WaveScan Wavefront Sistemi
Wavefront Sistemi, 240 farklı ölçüm değerini ve bunların %100’ünü benzersiz VISX Fourier Algoritması ile kaydeden Hartmann Shack Aberrometreyi kullanır. Bu nedenle, kesin bir sonucu garanti eder. WaveScan wavefront sistemi iris tanımayı destekler ve optimize edilmiş wavefront kılavuzlu tedavi için lazer VISX Excimer sistemiyle bağlantılıdır.

Femtosaniye lazer ile kornea kesimi:
Laser eye surgery iLasik istanbul

Femtosaniye lazer nedir?
Femtosaniye lazer, 1052 nm dalga boyunda çalışan bir Kızılötesi Lazerdir. 1/100 mm’lik küçük bir spot boyutu ile çalışır ve birkaç yüz femtosaniye (1 Femtosaniye = 10-15 s = 0.000.000.000.000.001 s) gibi çok kısa bir aktif süresi vardır. Oftalmoloji alanında Femtosaniye lazerlerin uygulanması kornea dokusunun künt olarak ayrılması içindir.

iLasik veya Femto LASIK bilgisayar kontrollüdür. Temassız femtosaniye lazer, geleneksel olarak LASIK’in ilk adımında korneayı kesmek için kullanılan elde tutulan mekanik Mikrokeratomun yerini aldı. Femtosaniye lazer kornea içi halka segmentlerinin implantasyonu ve kornea nakli ile yüksek kornea eğriliklerini (astigmatizma Keratotomi) düzeltmek için kullanılır. Femtosaniye lazer, gelişmiş yara iyileşmesi ve daha yüksek biyomekanik stabilite ile stabil kornea fleplerini garanti eder. Lazer kesim neredeyse hiç sapmaya neden olmadığı için Femto LASIK daha iyi sonuçlar verir. Düzenleme ile ilgili komplikasyonları önleyerek operasyonun güvenliğini arttırır.

Wavefront Eximerlaser-Düzeltme (VIS STAR S4 IR Eximer-Laser):
Excimer lazer sistemi, wavefront analizi, tam otomatik iris tanıma, değişken nokta tarama ve değişken lazer nabız hızı ile birleşerek bireysel tedavi sağlar. 1970’lerin sonunda geliştirilen Excimer lazer, ultraviyole dalga boyu aralığında radyasyon üretir. Işık darbeleri, enerjik olarak uyarılmış bir durumda 25.000 voltluk yüksek voltajlı bir deşarjda aktarılan yüksek basınçlı bir gaz karışımında meydana gelir. Özel bilgisayar kontrollü optikler lazer darbelerini oluşturur. Kornea üzerine dağıtılırlar, böylece miyopluk ve uzağı görememe, kornea eğriliği ve yüksek dereceli gözler (aberasyonlar) ortadan kaldırılarak istenilen modelleme sağlanır.

VISX STAR S4 IR© Excimer Lazer Avantajları:

iLasik istanbul

Tam otomatik VISX İris tanıma
İris veya gözün modeli – parmak izi gibi – bireysel bir özelliktir. Hasta otururken ön çalışma çerçevesinde irisin bir resmi çekilir. Daha sonra hasta yatarken göz daha sonra hizalanabilir: İris tanıma ile Wavefront Analizi verilerinin hastanın korneasına doğru bir şekilde yansıtılması mümkündür. Bu nedenle iris tanıma, tedavinin doğru ayarlanması için bir temel sağlar.

Değişken Nokta Tarama, Değişken Tekrar Hızı
İlk Excimer lazer büyük çaplı bir lazer ışını gönderirken, daha modern cihazlar kornea üzerinde yüksek frekansta hareket eden çok küçük bir ışın çapı kullanır (“uçan nokta”). Lazerin zaten kornea dokusunu çıkarmış olduğu bir geri bildirim mekanizması kullanılarak kaydedilir. Seçici çıkarma ile aynı nokta asla iki kez tedavi edilmediğinden kornea üzerinde daha doğru ve daha koruyucu bir tedavi mümkündür.

VISX STAR S4 IR Excimer lazer değişken bir Lazer ışınına sahiptir, yani çap 0,65 mm ila 6,5 ​​mm arasında değişebilir. Ayrıca lazer darbe hızı 6 ila 20 Hz arasında ayarlanabilir. Genel olarak, daha ince kornealı hastalar için özellikle avantajlı olan daha az kornea ablasyonu ile aynı sonuç elde edilebilir.

Active Track 3-D Göz Takip Sistemi
Göz takip cihazları, modern lazer sistemlerinin önemli bir parçasıdır. Göz takip cihazları, minimum ve istem dışı göz hareketlerini bile algılar ve bunları hızla eşitler: hassas sensörler ve kameralar, göz bebeğinin konumunu saniyede yaklaşık 120-240 ölçümle gözlemler. Lazer tedavisi sırasında göz veya hastanın kafası hareket ettirildiğinde, lazer göz takip cihazına bir sinyal gönderilir ve değişen pozisyonu bildirir. Lazer, ablasyon profilini yeni konuma ayarlar ve göz hareketini takip eder; bu nedenle Göz Takip Sistemi olarak adlandırılır.
Simple Eye izleyiciler yalnızca yatay ve dikey hareketleri yakalayabilir (x ve y ekseninde). VISX STAR S4 IR Excimer lazer İris tanıma gibi yeni teknolojiler, z eksenindeki döner (dairesel) göz hareketlerini hesaba katmanın yanı sıra bunu mümkün kılar.

iLasik riskleri:

Operasyonel riskler, sorumlu eylem ve kalite yönetimi yoluyla en aza indirilebilir ancak tamamen göz ardı edilemez.
Tüm komplikasyonlar için olası çözümler vardır. En son teknolojinin kullanımı, daha fazla düzenli eğitim ve operatörlerin deneyimi, iLasik müdahaleleriyle ilişkili risklerin en aza indirilmesine kesin katkı sağlar.

https://www.beautytravels24.com.tr/ilasik/

iLasik Process

Behandlungsdauer

10-15 Dakika

Anästhesie

Damla ile lokal

Aufenthalt in Istanbul

3 gün

Gesellschaftsfähig

1 gün

iLasik Cost in Turkey

Original iLasik
1.190
Cost both eyes
All inclusive package
 • Dönüş Öncesi Ücretsiz Covid Testi
 • 17 Yıllık Garanti
 • 5 Yıldızlı Otelde 3 Gün Konaklama
 • Labaratuvar, Test ve Ekipman
 • Operasyon Öncesi ve Sonrası Testler
 • VIP Araçla Tüm Transferler
 • Park Et & Uç
 • Refakatçiye Ücretsiz Konaklama
 • Ücretsiz Şehir Turu
 • Ön Ödeme Yok
 • Türkçe veya Yabancı Dilde Asistan

iLasik Frequently Asked Questions

The terms iLASIK™ and LASIK differ only by a single letter and accordingly denote a similar procedure. The "i" stands for "individual" and indicates that it is an individual LASIK procedure.

Since iLASIK™ combines Femto-LASIK and Wavefront LASIK, the advantages of the individual procedures add up. At iLASIK™, Femto-LASIK uses a femtosecond laser to optimize the sectional image. The wound healing process is shorter, and side effects are usually somewhat less severe at iLASIK™. Dry eyes are less frequent or less pronounced.

You have to consider your own ametropia and dioptre strength.

Myopia: up to -10 diopters

Long-sightedness: up to +4 diopters

Astigmatism: up to +5 or +6 diopters (depending on the provider)

These values may vary slightly. Therefore, you should have the possibility of an eye laser correction with iLASIK™- checked by a specialist.

If you correct your myopia, hyperopia, or astigmatism using iLASIK™, there is an individual preliminary examination and an individual intervention. The preliminary examination: At iLASIK™, the cornea is determined utilizing a diagnostic device as a kind of 3D map. The measuring points are passed on to the laser so that an individual eye correction is possible. The preparation: The corneal flap is made through an accurate and precise femtosecond laser. The procedure: The individually created measurement data are used to correct your defective vision even more precisely, accurately, and therefore more gently. The treatment time is painless.