Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Monofokal Lens

Monofokal lensler, korneanın kenarındaki küçük bir kesiden (minimal invaziv) implante edilir ve uzağı net görmenizi sağlar. Ancak bu gözlük camları sadece bu kusurlu görüşü (uzağı görememe) düzeltir. Refraktif lens değişiminden sonra gözlüksüz belirli bir mesafenin keskin bir şekilde görülebileceği şekilde hesaplanabilirler.

UV filtresi göze zarar gelmesini önler ve retina için zararlı etkilere karşı ek koruma sağlamayı amaçlar. Ancak hepsinden öte, bazı durumlarda (örneğin, araba kullanmak) daha iyi bir kontrast hissi elde ediyor gibi görünüyor.

Monofocal Lens

Bu lensi hangi hastalar tercih ediyor?

 • Sadece uzak görme sorunu olan hastalar
 • 40/45 yaş üstü, değişen görme ile baş edemeyen ve henüz trifokal lense doğru genel adımı atmamış hastalar.
 • Daha düşük bütçeli hastalar
 • Kataraktlı hastalar

Dezavantajları:

 • Monofokal lensler küreseldir ve subjektif olarak geceleri daha zayıf görüşe ve düşük kontrasta neden olabilir.
 • Monofokal lensler astigmatizma ve yaşa bağlı görme kusurlarını düzeltmek için kullanılamaz.
 • Refraktif lensin monofokal lenslerle değiştirilmesinden sonra, göz her iki görme koşuluna da (mesafe/yakınlık) uyum sağlayamadığı için genellikle okuma gözlükleri gereklidir. Tamamen gözlüksüz yapmak isteniyorsa başka bir lens modeli seçilmelidir. (bkz. Çok odaklı lensler ve üç odaklı lensler).

Kullanılacak lenslerin özellikleri:

Kullanılacak lenslerin öncelikle CE sertifikasına (Avrupa Standartları Sertifikası) sahip olması gerekmektedir. Kullanımı yaygın olup, iyi sonuçları olduğu bilinen güvenilir lensler seçilmelidir. Ayrıca 2 mm’lik kesiden göze özel bir enjektör yerleştirilmelidir. (Mercek gözde kendi şeklini oluşturuyorsa eni 13 mm, boyu 6 mm olmalıdır).

Monofocal lens istanbul

Cerrahi teknik ve anestezi:
Lens implantasyonu tamamen ağrısız bir operasyondur. Anestezi özel göz damlaları kullanılarak gerçekleştirilir. Bu tip anestezi, topikal anestezi olarak da bilinir. Damlalardan sonra fakoemülsifikasyon yöntemi (fako – folklor lazer – yöntemi) uygulanır.

Ameliyat süresi:
Yaklaşık. 10 dk. Hastaya göre daha kısa veya daha uzun olabilir.

Ameliyat sırasında veya sonrasında ağrı olur mu?
İşlem anestezi altında yapıldığından işlem tamamen ağrısızdır. Ameliyattan sonra bile herhangi bir ağrı hissetmezsiniz.

Ameliyat sonrası süreç nedir? Normal günlük rutininize ne kadar çabuk dönebilirsiniz?
Hastanın tedavi edilen gözü bir gece kapalı tutulur. Ertesi günden itibaren günde 4 kez 2 damla verilir, ancak hasta banyo da dahil olmak üzere normal günlük rutinine hemen devam edebilir. Diğer göz ameliyatından sonra ameliyat edilen göz iyi görebilir. Her iki lens de implante edildikten sonra lensin ayarlanması da çok daha rahat hale gelir.

https://www.beautytravels24.com.tr/monofokal-lens/

Monofocal Lens Process

Behandlungsdauer

10-15 Minutes

Anästhesie

Local with drops

Aufenthalt in Istanbul

5 Days

Gesellschaftsfähig

1 Day

Monofocal Lens Cost in Turkey

Monofocal
1.090
Cost per eye
All inclusive package
 • Dönüş Öncesi Ücretsiz Covid Testi
 • 5 Yıldızlı Otelde 4 Gün Konaklama
 • Labaratuvar, Test ve Ekipman
 • Operasyon Öncesi ve Sonrası Testler
 • VIP Araçla Tüm Transferler
 • Park Et & Uç
 • Refakatçiye Ücretsiz Konaklama
 • Ücretsiz Şehir Turu
 • Ön Ödeme Yok
 • Türkçe veya Yabancı Dilde Asistan

Monofocal Lens Frequently Asked Questions

Monofocal lenses are a variant of intraocular lenses (IOL), which are used instead of the body's lenses. They are intended to prevent cataracts, ametropia, and possibly eliminate presbyopia. In their function, they are similar to conventional lenses with vision. Being able to see clearly at other distances after the operation requires additional visual aids such as glasses. As a rule, monofocal lenses are used for optimization to improve visibility in the distance.

Apart from cataracts, the eyes must not be affected by a serious disease. The patient should be in good health. Pregnancy or lactation rule out surgery. Patients can be fitted with monofocal lenses as soon as they reach the age of 18. However, as a rule, such implantation is only carried out at an advanced age (40+ years) person.

The implantation of a monofocal lens is an outpatient procedure under local anesthetic and takes about 15 minutes per eye. The interval between the operation of the first and second eye is usually two days. The eye's own lens is removed. Then the natural lens is divided and aspirated. The monofocal lens is then inserted through the incision and placed where the natural lens was placed.

In many cases, monofocal lenses are significantly more expensive than laser eye treatment because the artificial lenses' material costs are added to the surgery costs. In contrast to multifocal lenses, however, the prices for single-focal lenses are much lower.