Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Türkiye’de Sakal Ekimi

Beard Transplant Turkey

Saçın üstünde sakal, birçok erkek için önemli bir estetik unsurdur. Güzel, güçlü ve sağlıklı bir sakal modadır ve erkeğe erkeksi bir hava verir. Özellikle bireysel bir sakal saç modeli karakter ve tipin altını çizdiği için özgüveni güçlenir. Ancak trendler veya güzellik idealleri ne olursa olsun sakal kılı her zaman erkeklerin temel ihtiyaçlarından biri olmuştur.

Tam sakal olmak zorunda değil. Basit bir üç günlük sakal, bir yüze gerekli ekstra kontur ve ışıltıyı vermek için genellikle yeterlidir. Estetik saç tıbbı alanında, bir erkeğin dolgun bir sakal elde etmesine yardımcı olabilecek sakal ekimlerine yönelik artan bir eğilim olmasına şaşmamalı.

Sakal ekimi, sakalı seyrek olan erkeklerin yanak veya üst dudak bölgesindeki tüysüz boşlukları doldurmasına yardımcı olabilir. Bu, mevcut sakalın yoğunlaştırılmasını sağlar. Tamamen sakalsız bir yüze bile istenilen sakal modeli tasarlanabilir. Özellikle Türkiye’de artık bu tür estetik işlemleri çok başarılı bir şekilde gerçekleştiren birçok tesis bulunmaktadır.

İstanbul’da Sakal Ekimi

Örneğin İstanbul, estetik bir saç tıbbı metropolü haline geldi. İlk bakışta, İstanbul’da saç ekiminin düşük maliyeti inandırıcıdır – ancak her şeyden önce, birçok hastanın ameliyat için Boğaz’dan şehre seyahat etmesini sağlayan yüksek tıbbi bakım kalitesidir.

Özellikle sakal ekimi ile hastalar Türk doktorlarının niteliklerine ikna olmaktadır. Cerrahın deneyimi ve becerisi tam da bu işlem için gereklidir. Saç ekimi de yoğun talep nedeniyle Türk kliniklerinde yılın 365 günü yapıldığından doktorlar harika bir rutine başvurabiliyor.

Karmaşık görev

Kafadaki saçlar sakal ekimi için kullanılır. Baştaki saç, orijinal sakal kıllarına en çok benzer. Lokal anestezi ile baş bölgesindeki ve yüzün etkilenen bölgesindeki ağrı hissi giderilir. Lokal anestezi ağrısız bir işlem sağlar.

Türk klinikleri sakal rekonstrüksiyonu için yıllardır FUE tekniği ve alt yöntemlerini kullanmaktadır. “Foliküler Ünite Ekstraksiyonu” yöntemi, folikül veya greft olarak adlandırılan saç kökü ünitelerinin tek tek ve nazikçe çıkarılmasının en modern yöntemidir. Başın arkasından saç çıkarmak için son derece ince içi boş bir iğne kullanılır. Bunlar yüzün istenilen bölgesine yerleştirilir.

Prosedür, Türkiye’deki tipik saç ekimine benzer. Ancak, süreçte ek bir adım gereklidir. Çünkü alınan saç köklerinin tekrar bölünmesi gerekir. Sakal sadece tek kıllardan oluşur. Bireysel saç kökleri önce ayrılmalı ve daha sonra ayrı ayrı ekilmelidir.

Yaklaşık dört hafta sonra yeni ekilen saçlar tekrar dökülür ve dört ila altı ay sonra tekrar uzar. Bu, daha sonra sabit kalan yeni saçtır. Yaklaşık 3 ila 6 ay sonra saç kökleri yeni, güçlü saçlar oluşturmaya başlar. Nihai sonucun elde edilmesi bazen bir yılı bulabilir.

Saçlı saç ekimleri, mükemmel hizada olacak ve artık doğal sakal kıllarından ayırt edilemeyecek şekilde uygulanır. Yaklaşık 12 hafta sonra, yeni sakal kılları ekilen köklerden ömür boyu çıkmaya başlar.

https://www.beautytravels24.com.tr/sakal-ekimi/

Sakal Ekimi Süreci

Behandlungsdauer

7-8 Saat

Anästhesie

Lokal

Aufenthalt in Istanbul

4 Gün

Gesellschaftsfähig

10 Gün

Türkiye'de Sakal Ekimi Maliyeti

Sakal Ekimi
2.450
Yaklaşık 6.000 - 8.000 Saç
Sakal Ekimi
350
Minimal Ekim Bölgesi
All inclusive package
  • 150€'ya kadar Uçak Bieti
  • 5 Yıldızlı Otelde 3 Gün Konaklama
  • Mezoterapi
  • Labaratuvar Testleri, Saç Bakım Ürünleri
  • VIP Araçla Tüm Transferler
  • Refakatçiye Ücretsiz Konaklama
  • Ön Ödeme Yok