Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Saç Mezoterapisi

Mesotherapy Hair Turkey

Mezoterapi, klasik tıp ve naturopati arasında sınır oluşturan bir prosedürü ifade eden gevşek bir terimdir. Akupunkturu aktif bileşenlerin cilde enjeksiyonu ile birleştirir.

Saç büyümesini artırmak için uygulandığında, uygun maddeler saç derisine enjekte edilerek mezoterapi yapılır ve burada doğrudan saç köklerine etki eder.

Vitaminler, homeopatik maddeler, hyaluronik asit ve diğer besinler gibi aktif maddeler her hasta için ayrı ayrı seçilir.

Bileşenler, akupunktur sırasında yapıldığı gibi çok ince içi boş bir iğne ile kafa derisine enjekte edilir. Mezoterapi terimi, adını Yunanca ‘orta’ olarak tercüme edilen ve uyum ve merkezlilik anlamına gelen mesos kelimesinden alır.

 

Mezoterapi neden saç problemlerinde bu kadar iyi çalışıyor?

Mesotherapy Hair Istanbul

Mezoterapinin neden saç problemlerini bu kadar iyi tedavi ettiği sorusuna en iyi şekilde saç ekimi kullanılarak cevap verilir. Saç ekimi yapılmadan önce genellikle hastanın saç dökülmesinin derecesine göre gerekli greft sayısı belirlenir. Bunu göz önünde bulundurarak, maksimum greft sayısının donör alanla sınırlı olmadığını ve genellikle en az 10 000 greft için yeterli olduğunu belirtmek önemlidir. Greft sayısını belirleyen faktör saçlı derideki kan dolaşımıdır. Kan, saç köklerine gerekli besinleri ve diğer büyüme uyarıcılarını sağlar. Kural olarak, 4000-4300 greft için kafa derisi dolaşımı yeterlidir. Bu nedenle mezoterapi, saç köklerine hem saç büyümesini uyaran hem de saç kalitesini artıran maddeler kazandırmak için çok etkili bir yöntemdir.

Saç ekimi için mezoterapi

Mezoterapinin zorlu saç sorunlarını bile kontrol altına almak için yeterli olduğu durumlar vardır. Ayrıca saç ekiminden sonra saçların başarılı bir şekilde yeniden çıkması saç derisine ve saç köklerine gerekli besinleri sağlamalıdır. Ancak bu şekilde saçlar iyi bir şekilde uzayabilir ve doğal saç yapısını geliştirebilir. Bu nedenle saç ekimi fiyatına mezoterapiyi her zaman teklifimize dahil ediyoruz.

https://www.beautytravels24.com.tr/sac-mezoterapisi/