Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Lens Uygulamaları

CLE – ICL – Lens İmplantasyonu

Uygulama Alanı:
Lens implantasyonu, lensin tamamen değiştirilmesidir. Bu tedavi, diğer yöntemlerin uygun olmadığı durumlarda kullanılır. Bu genellikle bir katarakt için geçerlidir, ancak örneğin vizyonunuz çok güçlü bir şekilde telaffuz edildiğinde de geçerlidir. Veya lens elastikiyetini kaybettiğinde ve dolayısıyla presbiyopi ile sonuçlandığında. Lens implantına uygunluğunuz yerinde belirlenir.

Teknikler ve İşlev:
Şeffaf Lens Çıkarma (CLE)
Bu varyasyonla, doğal lensinizin tamamen çıkarılması ve bir göz içi lensi (IOL) ile değiştirilmesiyle gerçekleştirilen lensin odağı değiştirilir. Burada kullanılan yönteme CLE denir. Bu yöntem özellikle 40 yaşın üzerindeyseniz uygundur. Bunun nedeni genellikle presbiyopi ile ilişkilidir. Bu durumda, bu kırılma hatalarını da telafi eden esnek lensler kullanılır. Sizin için en uygun lens veya bu yönteme uygun olup olmadığınız ön inceleme sırasında yerinde belirlenecektir.

İmplante Edilebilir Collamer Lensler (ICL)

Yaşlı kişilerde yüksek diyoptrik değerler veya aşırı astigmatizma veya miyop gibi hastalıklar nedeniyle lazer tedavisi ile düzeltilemeyen görme sorunları vardır. Bu kişiler için Staar markasının ICL lenslerini sunuyoruz. Bu tür lensleri alan hastalar genellikle 21 ile 45 yaşları arasındadır.

Göz içi lenslerin (lensinizin tamamen yerini alan) aksine, bu lensler, kendi lensinize ek olarak, iris ile vücudun kendi lensi arasındaki küçük bir kesiden sokulur. Doğal lens ile ICL, ışığın retina üzerinde doğru bir şekilde demetlenmesini ve hastanın gözlüksüz bile keskin bir şekilde görebilmesini sağlar.

ICL Lenslerin Avantajları:

  • Lensler kolayca değiştirilebilir. Bu, presbiyopi ile ilgili sorunlarınız varsa, bir noktada çok veya üç odaklı bir merceğe geçebileceğiniz anlamına gelir. ICL lensler yaşa bağlı görme sorunları olan kişiler için uygun değildir.
  • ICL lensler gençler için de kullanılabilir.
  • İşlem sonrası ağrısızdır ve fark edilmez.

ICL lenslerin riskleri/dezavantajları:

  • şişme olası
  • Artan göz içi basıncı mümkün
  • Kendi lensinin bulanıklığı mümkündür
  • Yakın görüşlülük/presbiyopi sorunları meydana gelirse, ICL lensi, GİL lensleri ile refraktif lens replasmanı ile değiştirilmelidir. Maliyetler, ancak detaylı bir ön incelemeden sonra belirlenebilen lens tipine göre değişmektedir. Size sitede karmaşık olmayan bir maliyet hesaplaması sunmaktan mutluluk duyacağız. Prosedür ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir.
https://www.beautytravels24.com.tr/lens-uygulamalari/

Lens Implantation Process

Behandlungsdauer

10-15 Minutes

Anästhesie

Local with drops

Aufenthalt in Istanbul

5 Days

Gesellschaftsfähig

1 Day

Lens implantation Frequently Asked Questions

An intraocular lens (ICL) is a lens implant placed in the posterior chamber of the eye in a procedure lasting approximately 10 minutes. It is custom-made to correct myopia, hyperopia, or astigmatism. The artificial lens is neither perceptible nor visible.

The eyes are treated with anesthetic drops. For 3 to 5 hours after the operation, patients must be prepared for a foreign body sensation, which includes light sensitivity and tears in the eyes. Painkillers are not required.

The ICL lens is made of a biocompatible material. It is very flexible and cannot be felt.

The artificial lens contains a UV protector that protects the lens and retina from sensitive solar radiation.

Correction with laser eye surgery or ICL does not influence later cataract surgery. There are calculation formulas for laser eye surgery patients with which cataract surgery can be performed even years after laser eye surgery. A later insertion of multifocal lenses to correct presbyopia is also an option.

Including all preparations, the treatment takes about 20 to 30 minutes. Laser application and surgical treatment of the eye usually only takes a few minutes.

The patient should be at least 19 years old for all procedures. Dioptre values must be stable for at least 1-2 years. Wound healing disorders must be clarified in advance. Relevant eye diseases are somewhat counterproductive for refractive surgery.

Precise vision corrections are performed using the latest methods. The newest technology is used both in the preliminary examination and during the operation as our surgical microscopes and the eye laser equipment are from Carl Zeiss. Laser treatment is performed with a femtosecond laser of the latest generation. You can expect the safest operations.