Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Türkiye’de Liposuction

Liposuction Turkey

Liposuction, vücudu istenen oranlarda inceltmek ve yeniden şekillendirmek için fazla yağın alınması için yapılan kozmetik bir işlemdir. Liposuction’ın rahatlığı, onu hastalar arasında popüler bir ameliyat haline getirir – prosedür, tek seansta birden fazla alanı tedavi edebilir ve tutarlı sonuçlar sunarken diğer kozmetik prosedürlerle birlikte uygulanabilir.

Liposuction prosedürü

Ameliyat iki ila üç saat sürebilir ve genel anestezi, lokal anestezi veya intravenöz sedasyon altında yapılır.
Çok küçük, fark edilmeyen kesiler yapılır ve fazla yağ, cerrahi vakumlar veya ince bir tüpe bağlı şırıngalar yoluyla emilerek çıkarılır. Fazla yağları çıkarmanın birkaç yolu vardır.

Tümesan liposuction – hedeflenen bölgeye steril bir solüsyonun enjekte edildiği ve bir kanülü (ince tüp) ileri geri hareket ettirerek yağın mekanik olarak alındığı geleneksel liposuction tekniği.

Lazer liposuction – yağ hücrelerinin zarlarını parçalayarak yağı sıvılaştırmak için lazerler tarafından üretilen ısıyı kullanır, bu da daha kolay alınmasını sağlar. Lazer lipo’nun çevredeki cilde, sinirlere ve kan damarlarına zarar verme olasılığı Vaser lipo’dan daha fazladır, ancak zarar verdiğinde genellikle minimum düzeydedir.

Vaser liposuction – emmeden önce yağı sıvılaştırmak için ultrason enerjisi kullanır. Vaser lipo, lazer lipodan daha hassastır ve bu nedenle, yağı çevreleyen herhangi bir cilde, sinirlere ve kan damarlarına zarar verme olasılığı daha düşüktür.

Hasta Profili

Liposuction genellikle diyet veya egzersizden bağımsız olarak vücutta fazla yağ kalan hastalar tarafından aranır.
Liposuction yaptırmak için sağlıklı, sabit bir kiloda, sıkı bir cilde, makul derecede tonda kaslara sahip olmanız ve ideal olarak sigara içmemeniz gerekir.
Kalp hastalığı, diyabet, zayıf bağışıklık sistemi veya kan akışı sorunları gibi sağlık sorunları olan hastalar liposuction ameliyatına teşvik edilmez.

Liposuction istanbul

Liposuction Maliyetleri

Liposuction maliyetleri, cerrahın deneyimine ve kesin prosedür tipine göre büyük ölçüde değişebilir. Türkiye’de liposuction ve diğer birçok kozmetik işlemin maliyetleri Avrupa ve ABD’ye göre çok daha düşüktür.
Çoğu durumda, liposuction kozmetik cerrahi olarak kabul edilir ve bu nedenle sağlık sigortası kapsamında değildir.
Her zaman ameliyat ücretini ve anestezi ücretleri, ameliyathane tesisleri ve hastane maliyetleri, muayeneler, gerekirse ikinci işlem maliyeti vb. gibi ek maliyetleri göz önünde bulunduran tam fiyat hakkında bilgi alın.

Danışma

Liposuction konsültasyonlarında şunlar tartışılır: cerrahi hedefler; tıbbi geçmiş; ilaçlar, takviyeler, alkol, uyuşturucular ve tütün dahil olmak üzere şu anda kullanılan maddeler; mevcut sağlık durumu; beklenen sonuç; ameliyat sonrası bakım ve olası komplikasyonlar.

Fotoğraflar çekilir ve liposuction için seçenekler tartışılır, ardından cerrah uygun bir tedavi yöntemi önerir.

Bir karardan mümkün olduğunca haberdar olmak için danışma randevusunun tam olarak kullanılması tavsiye edilir. Cerrahın tüm sorularına dürüstçe cevap vermek ve açıklığa kavuşturulması gereken her şeyi açıkça sormak prosedürün başarısı için çok önemlidir.

Ameliyattan Önce

Liposuction operasyonunuzu yaptırmadan önce sizden aşağıdakiler istenebilir:

 • Tıbbi değerlendirme için testler almak
 • Nikotinden uzak durmak
 • Aspirin, iltihap önleyici ilaçlar ve bitkisel takviyelerden uzak durmak
 • Belirli ilaçları almak veya mevcut ilaçları ayarlamak

Ameliyat sonrası bakım ve iyileşme

Ameliyattan sonra kesiler iyileşirken üzerine bandajlar veya kompresyon giysileri yerleştirilir. Fazla kan veya sıvı birikmesi için derinin altına drenler yerleştirilebilir. Bandajları ve drenleri nasıl kullanacağınız ve iyileşme için hangi ilaçları kullanacağınız konusunda size talimat verilir.
Kesi bölgesindeki cilt her zaman herhangi bir aşındırıcı harekete maruz bırakılmadan nazikçe kullanılmalıdır.
Çoğu durumda normal aktivitelere dönmek için yaklaşık iki hafta gerekir. Liposuction’ınızın nihai sonuçlarını ancak dış ve iç iyileşme tamamlandıktan ve şişlik ve sıvı tutulması tamamen azaldıktan sonra görmeyi beklemelisiniz, bu da birkaç ay sürebilir.
Ameliyattan hemen sonraki ve iyileşme dönemindeki dönemi cerrahınızla görüşmeniz önerilir. Ameliyattan sonra nereye yerleştirileceğiniz, hangi ilaçların verileceği ve takip bakımı için ne zaman randevu almanız gerektiği konusunda sorularınız olabilir.

Sorumluluk Reddi

Liposuction, egzersiz ve kilo vermenin yerini alamaz ve selülit, sarkık cilt veya kas tonusu eksikliğini tedavi etmek için tasarlanmamıştır.
Bazı durumlarda, en iyi sonuçlar için birden fazla ameliyat gerekir.
Liposuction’ın sonuçları kalıcıdır ancak önemli kilo dalgalanmaları ile değiştirilebilir. Ameliyatınızın sonuçlarını korumak için kilonuzu korumanız ve sağlıklı bir yaşam tarzınız önerilir.

https://www.beautytravels24.com.tr/turkiyede-liposuction/

Liposuction Operasyon Süreci

Behandlungsdauer

2-5 Saat

Anästhesie

Genel

Aufenthalt in Istanbul

5 Gün

Gesellschaftsfähig

1 Hafta

Türkiye'de Liposuction Ücreti

30 Yıl Tecrübeli
Profesör
1 Bölge 2.450
Her bir ek bölge +400 €
17 Yıl Tecrübeli
Uzman
1 Bölge 2.100
Her bir ek bölge +400 €
All inclusive package
 • Dönüş Öncesi Ücretsiz Covid Testi
 • 150€'ya kadar Uçak Bieti
 • 5 Yıldızlı Otelde 4 Gün Konaklama
 • Labaratuvar, Test ve Ekipman
 • Operasyon Öncesi ve Sonrası Testler
 • VIP Araçla Tüm Transferler
 • Refakatçiye Ücretsiz Konaklama
 • Ücretsiz Şehir Turu
 • Ön Ödeme Yok
 • Türkçe veya Yabancı Dilde Asistan

Liposuction Frequently Asked Questions

If you are very overweight, you should change your diet and exercise habits, possibly in combination with a stomach balloon. Liposuction is not an alternative to weight reduction. Instead, it is designed to contour selected areas of the body so that the overall impression is harmonious again.

The fat cells have disappeared after the treatment. They cannot fill up with fat again. However, for health reasons, all existing fat cells are never removed. So if you gain weight slightly, the excess fat is stored in the remaining fat cells.

The cost of liposuction depends on which method is used and how much must be removed. Many patients combine liposuction with lifting. This operation is much more complex and, therefore, more expensive. We will be happy to provide you with a non-binding cost estimate.

As a rule, the upper limit is 3-4 liters. Every patient should have realistic expectations as to the result that can be achieved. Fat pads can be optimally removed even with elastic skin.