Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Türkiye’de Göğüs Küçültme

Breast Reduction istanbul

Meme küçültme, tıbbi veya estetik amaçlarla memedeki yağ, doku ve deriyi alarak meme boyutunu küçültmeye yönelik bir plastik cerrahi türüdür.
Türkiye’de, özellikle ülkenin kültür başkenti İstanbul’da meme küçültme ameliyatı sunan zengin bir klinik yelpazesi bulacaksınız.

Prosedür Hakkında

Meme küçültme işlemi iki ila beş saat sürebilir ve genel anestezi veya intravenöz sedasyon altında yapılır.
Meme uçlarının çevresinden kesiler yapılır ve fazla deri, doku ve yağ çıkarılır. Bazı durumlarda sadece liposuction işlemi gerçekleştirmek için yeterlidir. Kesin yöntem, tercihlerinize ve sorunun türüne bağlı olacaktır.

Hasta Profili

Meme küçültme ameliyatı genellikle tıbbi amaçlarla, yani aşırı büyük memelerin neden olduğu fiziksel rahatsızlıkları ve zorlukları azaltmak ya da estetik amaçlarla meme boyutunu küçültmek isteyen hastalar tarafından aranır.
Meme küçültme ameliyatı olabilmek için sağlıklı ve ideal olarak sigara içmemiş olmalısınız. Göğüsler tam olarak geliştiğinde meme küçültme yaptırmak en iyisidir, ancak zorunlu değildir.

Breast Reduction Turkey

Meme Küçültme Maliyetleri

Göğüs küçültme ameliyatının maliyetleri, cerrahın deneyimine ve kesin prosedür tipine göre büyük ölçüde değişebilir. Türkiye’de meme küçültme ve diğer birçok estetik ameliyat maliyeti Avrupa ve ABD’ye göre çok daha düşüktür.
Çoğu durumda, meme küçültme ameliyatının masrafları, işlem kozmetik yerine rekonstrüktif olarak kabul edildiğinden sağlık sigortası tarafından karşılanır. Hangi izinlerin alınması gerektiği ve nasıl yapılacağı konusunda sigortacınıza danışın.
Ameliyatın fiyatını ve anestezi ücretleri, ameliyathane tesisleri ve hastane maliyetleri, muayeneler, gerekirse ikinci işlem maliyeti vb.

Danışma

Meme küçültme konsültasyonlarında şunlar tartışılır: cerrahi hedefler; tıbbi öykü, özellikle daha önce yapılmış mamogramlar ve biyopsiler ve ailede meme kanseri öyküsü; ilaçlar, takviyeler, alkol, uyuşturucular ve tütün dahil olmak üzere şu anda kullanılan maddeler; mevcut sağlık durumu; beklenen sonuç; ameliyat sonrası bakım ve olası komplikasyonlar.
Göğüslerin boyutu ve şekli ile meme uçları ve çevresindeki deri ölçülür ve incelenir. Fotoğraflar çekilir ve meme küçültme seçenekleri tartışılır, ardından cerrah uygun bir tedavi yöntemi önerir.
Bir karardan mümkün olduğunca haberdar olmak için danışma randevusunun tam olarak kullanılması tavsiye edilir. Cerrahın tüm sorularına dürüstçe cevap vermek ve açıklığa kavuşturulması gereken her şeyi açıkça sormak ameliyatın başarısı için çok önemlidir.

Ameliyattan Önce

Meme küçültme ameliyatı olmadan önce sizden aşağıdakiler istenebilir:

 • Tıbbi değerlendirme için testler almak; genellikle ameliyattan önce ve sonra bir mamogram gereklidir
 • Nikotinden uzak durmak
 • Aspirin, iltihap önleyici ilaçlar ve bitkisel takviyelerden uzak durmak
 • Belirli ilaçları almak veya mevcut ilaçları ayarlamak

Ameliyat sonrası bakım ve iyileşme

Göğüs küçültme ameliyatından sonra göğüsler iyileşirken gazlı bez ve bandajla kapatılır. Fazla kan veya sıvı birikimini boşaltmak için derinin altına ince tüpler yerleştirilebilir. İyileşme için hangi ilaçları kullanacağınız ve iyileşmeniz sırasında göğüs bölgesine nasıl bakacağınız konusunda size talimat verilir. Bir takip randevusu düzenlenir.
Çoğu durumda normal aktivitelere dönmek için bir ila iki hafta gerekir.
Kesi bölgesindeki cilt her zaman herhangi bir aşındırıcı harekete maruz bırakılmadan nazikçe kullanılmalıdır. Meme küçültme ameliyatından sonra en az bir ay boyunca herhangi bir fiziksel zorlamadan kaçınılmalıdır.
Meme küçültme izleri tamamen yok olmaz ama zamanla kaybolur.
Ameliyattan hemen sonraki ve iyileşme dönemindeki dönemi cerrahınızla görüşmeniz önerilir. Ameliyattan sonra nereye yerleştirileceğiniz, hangi ilaçların verileceği ve takip bakımı için ne zaman randevu almanız gerektiği konusunda sorularınız olabilir.

Sorumluluk Reddi

Göğüs küçültme ameliyatının sonuçları kalıcıdır ancak önemli kilo dalgalanmaları, yaşlanma, hamilelik ve yerçekimi nedeniyle değiştirilebilir.
Bazı durumlarda, en iyi sonuçlar için birden fazla ameliyat gerekir.
Meme küçültme ameliyatından sonra spesifik tanı prosedürleri engellenebilir.
Meme küçültme ameliyatı olan hastalarda meme veya meme ucu piercinginden sonra enfeksiyon oluşması daha olasıdır.

https://www.beautytravels24.com.tr/turkiyede-gogus-kucultme/

Göğüs Küçültme Operasyon Süreci

Behandlungsdauer

3-4 Saat

Anästhesie

Genel

Aufenthalt in Istanbul

7 Gün

Gesellschaftsfähig

2 Hafta

Türkiye'de Göğüs Küçültme Ücreti

30 Yıl Tecrübeli
Profesör
3.350
17 Yıl Tecrübeli
Uzman
2.900
All inclusive package
 • Dönüş Öncesi Ücretsiz Covid Testi
 • 150€'ya kadar Uçak Bieti
 • 5 Yıldızlı Otelde 6 Gün Konaklama
 • Labaratuvar, Test ve Ekipman
 • Operasyon Öncesi ve Sonrası Testler
 • VIP Araçla Tüm Transferler
 • Refakatçiye Ücretsiz Konaklama
 • Ücretsiz Şehir Turu
 • Ön Ödeme Yok
 • Türkçe veya Yabancı Dilde Asistan

Breast Reduction Frequently Asked Questions

The costs of a breast reduction for aesthetic reasons are to be borne entirely by the patient herself. If it is a medical procedure, the costs can be reimbursed by the health insurance company. The question of cost reimbursement should be clarified with the health insurance company in advance.

This procedure should occur when the body's growth is finished, generally from the age of 18. However, if it is a medical necessity, because of back problems for example, breast reduction can be performed earlier.

Our specialists have excellent experience in the area of scar formation. Scars are visible immediately after the procedure. However, these disappear over time. Over time, the scars will hardly be noticeable to the observer.

A breast reduction is particularly useful if the breasts are under strain due to their size.

will be. For example:

 • Back and shoulder pain
 • Tensions
 • Headaches
 • Restriction for sports activities
 • Psychological stress
 • Eczema

On the one hand, the pure volume of the breasts can be a burden. But also, processes like age-related skin and tissue changes or pregnancy can make the breasts fuller, more elastic, and lose tension. In these cases, a breast reduction or breast lift can be useful.