Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Saç Ekiminde FUT Tekniği

Eski minigreft ve mikrogreft prosedürlerinin artık modası geçmiş olarak kabul ediliyor. Dünyada folikül saç ekimi yöntemi önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Burada modern saç transfer yöntemlerinin ve folikül ünitesi naklinin temel özellikleri anlatılmaktadır.
Hair Transplant Fut Technique

FUT Tedavisi Nedir?

Saç köklerinin, saçların daha sonra tekrar dökülmemesi için sürekli ve kalıcı olarak iyi sonuçlarla saç ekimi yapması gerekmektedir. Bu saç kökleri genellikle boyun bölgesinden alınır. Çoğu insanın ense bölgesinde (verici alan) saç kaybetmediğini muhtemelen zaten gözlemlemişsinizdir.

Bir bant veya bir deri şeridi çıkarılır ve mikroskop altında 2 ve 3 foliküler üniteye dağıtılır. Bu adım saçın bütünlüğünün etkilenmemesi için yapılır. Bir foliküler ünite, 2-5 foliküler üniteden oluşan bir tutam saçtan başka bir şey değildir. İnsan saçı – başlangıçta dışarıdan şüphelenilebileceği gibi değil – sıralar halinde veya girdaplar halinde uzar. Bu saç üniteleri büyük miktarlarda alınabilir. Yok edilmedikleri için daha yoğun saç ekimi mümkündür.

Hair Transplant Fue TechniqueHair Transplant Fut Technique

FUT Tekniğinin Avantajları:

  • Kısa süre içerisinde 1500’e kadar Greft alınıp nakledilebilir.
  • Para çekme işlemi yaklaşık olarak tamamlanır. 15 dakika (FUE teknolojisi ile yaklaşık 3-4 saat sürer)

FUT tekniğinin dezavantajları:

  • Her cerrahi müdahalede olduğu gibi FUT yöntemiyle yapılan saç ekiminde de bandın dikilmesi gerekir. Kısa bir saç modeli giymeyi seviyorsanız bu bir dezavantajdır. Ense bölgesinde ince bir şerit iz, kılların çıkma döneminde görünür olacaktır.
  • 1500’den fazla Greftin çekilmesi mümkün değildir.
  • İltihaplanma, kan dolaşımında ve sinir yollarında yaralanma riski, FUE yönteminden önemli ölçüde daha yüksektir.
  • İngiltere’de bakım sonrası bakım (pansuman değişikliği, dikişlerin alınması ve kontrol) gereklidir – bu, sağlık sigortası planı bu maliyetleri karşılamadığından ek maliyetlere neden olur.
https://www.beautytravels24.com.tr/sac-ekiminde-fut-teknigi/