Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Saç Ekiminde FUE Tekniği

FUE Tekniği ile ekstraksiyon yöntemi

Ekstraksiyon tekniği, saç ekimi için en önemli ve belirleyici kriterlerden biridir: Mümkün olduğu kadar çok greft almak en önemli şey değildir; Belirleyici faktör, yüksek bir büyüme hızı elde etmek için saç köklerinin kalitesidir.

Hair Transplant Fue TechniqueHair Transplant Fue Technique

FUE yöntemi birkaç yıldır uluslararası alanda kullanılmaktadır ve en gelişmiş saç ekim yöntemidir. Bu popüler yöntem, FUT tekniğinde olduğu gibi bir saç şeridi kullanmaz, sadece greft adı verilen bir foliküler ünitenin alınmasını içerir. Bir greft 1-4 saç teli içerebilir.

FUE ekstraksiyon tekniği kullanıldığında, donör alana verilen zararı sınırlamak için punch iğnesinin boyutu çok önemlidir. Zımba iğnesi ne kadar ince olursa, donör alanda o kadar az cilt hasarı oluşur ve çıkarma bölgeleri daha sonra daha az görünür olur.

Motorlu Saç Alma (Mikromotor-Ekleme)

Hair Transplant Fue Technique Micromotor

Partner kliniğimizde ekip epilasyon için mikromotor kullanıyor. Motorlu ekstraksiyon ile tedavi başına 4000’e kadar greft alınabilir.

Mikromotorun yanlış kullanımı da hasara neden olabilir. Ancak her hasta, içi boş iğnenin boyutunun ve çapının belirlendiği bir ön muayeneden geçer. İçi boş iğne her hasta için daima doğru şekilde ayarlanmalıdır. Mikromotor sadece bu alanda eğitim görmüş deneyimli bir uzman tarafından kullanılır.

Mikromotor, uygulanan basınç her zaman sabit olduğundan manuel tekniğe göre bir avantaj bile sağlayabilir. Elle çıkarma ve birkaç bin kesi ile bilekten gelen basınç muhtemelen biraz daha güçlü veya biraz daha zayıf olabilir.

Her hastaya ekilen saçlar 25 yıl garantili olduğundan, mikromotorun doğru kullanımı ile düzgün bir uzama hızının yakalanması ve hastanın tedavisinin nazik ve profesyonelce yapılması ekibimiz için önemlidir. Ayrıca çıkarılan greftler bir laboratuvar teknisyeni tarafından test edilir ve incelenir. Sadece sağlıklı greftler kullanılır – Hasarlı veya bodur Greftler atılır ve sayılmaz.

Manuel Saç çıkarma (Delikli iğne (manuel) ve kalem çıkarma)

Hair Transplant Fue and dhi Technique

Manuel epilasyon da uygulanır ancak yan etki riski (çıkarılan greftlerin ve komşu greftlerin tahribatı gibi) çok daha fazladır.

Bu yöntemle sadece maksimum 1.500 greft (seans başına) çekilmesi mümkündür. İşlem daha uzun sürer ve geniş bir saç ekim ekibi gerekir. Ayrıca 4-5 günlük daha uzun bir konaklamaya ihtiyacınız olabilir. Motorlu sökmeyi seçmek daha iyidir ve mikromotor ekstraksiyon sırasında mümkün olduğunca yavaş kullanılmalıdır. Bunu yaparken, greftlerin nakledilmesi için yapılan bu tedavi zararsızdır. Lütfen gelmeden önce bizimle iletişime geçin ve yüksek nitelikli doktorlarımızla ön muayenede görüşün.

Partner kliniğimizde tüm teknikler kullanılmaktadır.

https://www.beautytravels24.com.tr/sac-ekiminde-fue-teknigi/