Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Türkiye’de Göz Kapağı Estetiği

Blepharoplasty Turkey

Göz kapağı ameliyatı, göz kapaklarındaki kusurları düzeltmek veya üst veya alt göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek için yapılan bir plastik cerrahi türüdür. Blefaroplasti veya göz germe ameliyatı olarak da adlandırılan göz kapağı ameliyatı, üst göz kapaklarının üzerindeki deri sarkması, şişkinlik, göz altı torbaları vb. gibi göz çevresindeki bölgedeki birçok sorunu düzeltebilir. Göz kapağı estetiği
için zengin klinik seçenekleri bulacaksınız. Türkiye’de özellikle ülkenin kültür başkenti İstanbul’da germe ameliyatı.

Göz kapağı ameliyatı prosedürü

Blefaroplasti bir ila üç saat sürebilir ve genel anestezi veya intravenöz sedasyon altında yapılır.
Üst göz kapaklarının kıvrımlarında veya alt kirpik çizgilerinin altında oluşan izlerin en az fark edileceği alanlarda kesiler yapılır. Fazla deri veya yağ alınır ve dikişler uygulanır.

Blefaroplasti Hasta profili

Göz kapağı düşüklüğü, göz çevresinde yaşlanmış cilt, şişkinlik ve bazen üst görüş alanı tıkalı olan hastalar genellikle göz kapağı ameliyatına başvururlar. Çift göz kapağı ameliyatı, daha büyük göz görünümü elde etmek isteyen Asyalılar arasında popülerdir.

Blefaroplasti olmak için sağlıklı, sigara içmeyen ve ciddi bir göz rahatsızlığınız olmayan biri olmalısınız.

Eyelid Surgery istanbul

Göz kapağı ameliyatı Maliyetleri

Göz kapağı ameliyatının maliyeti, cerrahın deneyimine ve işlemin tam türüne göre büyük ölçüde değişebilir. Türkiye’de blefaroplasti ve diğer birçok kozmetik işlemin maliyetleri Avrupa ve ABD’ye göre çok daha düşüktür.
Sigorta genellikle, yalnızca kozmetik amaçlı yapılmadığında, yani herhangi bir görme bozukluğunu hafifletmek için yapıldığında, göz germe ameliyatının masraflarını karşılar.
Her zaman ameliyat ücretini ve anestezi ücretleri, ameliyathane tesisleri ve hastane maliyetleri, muayeneler, gerekirse ikinci işlem maliyeti vb. gibi ek maliyetleri göz önünde bulundurarak tam fiyatı öğrenin.

danışma

Cerrahınız, göz kapağı ameliyatının endişeleriniz için uygun prosedür olup olmadığını belirlemek için yüzünüzü inceler.
Göz germe ameliyatı konsültasyonlarında şunlar tartışılır: cerrahi hedefler; tıbbi geçmiş; ilaçlar, takviyeler, alkol, uyuşturucular ve tütün dahil olmak üzere şu anda kullanılan maddeler; mevcut sağlık durumu; beklenen sonuç; ameliyat sonrası bakım ve olası komplikasyonlar.
Fotoğraflar çekilir ve göz kapağı ameliyatı seçenekleri tartışılır, ardından cerrah uygun bir tedavi yöntemi önerir.
Bir karardan mümkün olduğunca haberdar olmak için danışma randevusunun tam olarak kullanılması tavsiye edilir. Cerrahın tüm sorularına dürüstçe cevap vermek ve açıklığa kavuşturulması gereken her şeyi açıkça sormak prosedürün başarısı için çok önemlidir.

Göz kapağı ameliyatı öncesi

Göz kapağı estetiği yaptırmadan önce size şu sorular sorulabilir:

 • Tıbbi değerlendirme için testler almak
 • Nikotinden uzak durmak
 • Aspirin, iltihap önleyici ilaçlar ve bitkisel takviyelerden uzak durmak
 • Belirli ilaçları almak veya mevcut ilaçları ayarlamak

Ameliyat sonrası bakım ve iyileşme

Göz kapağı ameliyatından sonra gözler gazlı bezle kapatılabilir ve iyileşirken kesilerin üzerine ince bandajlar konulabilir. Dikişler yaklaşık bir hafta sonra alınır.
İyileşme için hangi ilaçları kullanacağınız ve göz çevresine nasıl bakacağınız konusunda size talimat verilir. Cilt iyileştikçe tahriş, göz kuruluğu ve ilaç, soğuk kompres ve merhem ile tedavi edilebilen hafif ila orta şiddette ağrı olabilir.

Tam iyileşme için birkaç ay gerekir, ancak çoğu durumda normal aktivitelere dönmek ve şişliğin çoğunun inmesi ve morlukların hafiflemesi için 7-10 gün gerekir.
İyileşme sırasında göz çevresi güneş ışığına maruz bırakılmamalı, gün ışığına maruz kalma gerekiyorsa koyu renkli güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Cilt her zaman herhangi bir aşındırıcı harekete maruz bırakılmadan nazikçe kullanılmalıdır.

Ameliyattan hemen sonraki ve iyileşme dönemindeki dönemi cerrahınızla görüşmeniz önerilir. Ameliyattan sonra nereye yerleştirileceğiniz, hangi ilaçların size verileceği ve takip bakımı için ne zaman randevu almanız gerektiği konusunda sorularınız olabilir.
Blefaroplastinin nihai sonuçları ancak başlangıçtaki şişlik ve morluklar azaldıktan sonra görülebilir.

sorumluluk reddi

Blefaroplastinin sonuçları kalıcıdır, ancak ameliyattan sonra cilt doğal hızında yaşlanmaya devam ettikçe, üst göz kapakları en az beş ila yedi yıl sonra tekrar düşmeye başlayabilir. Bunu gidermek için alın germe yapılabilir. Cildi korumak için genel olarak güneşten korunma tavsiyesi, göz kapağı ameliyatının sonuçlarını korumak için de önerilir.
Bazı durumlarda, en iyi sonuçlar için birden fazla ameliyat gerekir.

https://www.beautytravels24.com.tr/goz-kapagi-estetigi/

Blepharoplasty Process

Behandlungsdauer

1-3 Hours

Anästhesie

Full

Aufenthalt in Istanbul

4 Days

Gesellschaftsfähig

4-5 Days

Blepharoplasty Cost in Turkey

Experience for 17 years
Specialist for Plastic Surgery
1.900
Upper Blepharoplasty
1.850
Lower Blepharoplasty
2.750
Upper and lower Blepharoplasty
All inclusive package
 • Dönüş Öncesi Ücretsiz Covid Testi
 • 17 Yıllık Tecrübe
 • 150€'ya kadar Uçak Bieti
 • 5 Yıldızlı Otelde 3 Gün Konaklama
 • Labaratuvar, Test ve Ekipman
 • Operasyon Öncesi ve Sonrası Testler
 • VIP Araçla Tüm Transferler
 • Refakatçiye Ücretsiz Konaklama
 • Ücretsiz Şehir Turu
 • Ön Ödeme Yok
 • Türkçe veya Yabancı Dilde Asistan

Blepharoplasty Frequently Asked Questions

The exact duration of treatment depends on the correction made. However, you can choose between 1 to 1.5 hours.

There is the upper and lower eyelid lift. Corrections of drooping eyelids or eyelid wrinkles and bags under the eyes are the most common. During the operation, the excess skin and usually the fat pads are removed.

That depends on the individual healing process. After removal of the stitches, the discoloration can be covered with make-up. Bruises can occur, especially after a lower lid lift. After about 1-2 weeks, the healing process is complete.

Usually, no. Thanks to advanced surgical and cutting techniques, the scars remain invisible. If in doubt, they are covered by make-up.