Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Saç Ekimi Sonrası Bakım İçin İpuçları

  • Ameliyattan sonraki ilk 3 gece için aşağıdakiler geçerlidir: Yeni ekilen saçlar yatağa, yorgana ve özellikle yastığa dokunmamalıdır! İlk 4 gün yan yatış pozisyonu da önerilmez. Boyun yastığı öneriyoruz. Sırt üstü yatarsanız, rahatlayabilirsiniz.
  • İlk 10 gün boyunca başınıza kıyafet koymaktan kaçınmalısınız. Bu, yeni ekilen saç köklerine zarar verebilir veya yırtabilir. Bu nedenle, başınızla içine sokmanız gereken giysiler giymeyin. Tişört, kazak, fanila ve benzerlerinden kaçının. Sadece gömlek, yelek ve benzeri rahat giysiler giyin. Yani önden düğme veya fermuar ile tamamen açılıp kapatılabilen her şey.
  • İlk 2 hafta boyunca kesinlikle yasaktır: spor salonuna tüm ziyaretler veya herhangi bir spor yapmak. Ayrıca sauna ziyareti ve solaryumda bronzlaşma seansı 14 gün boyunca iptal edilir. Bu süre zarfında kendi güvenliğiniz için saç stilinize dokunmayacağınız ve kuaförde hiçbir şey kaybetmeyeceğiniz de açık olmalıdır. Ayrıca ne yapmalı? – ekilen saçları koparmak ve enfeksiyon riski dışında.
  • Saç ekiminden 72 saat sonra saçlar tekrar yıkanmaz. Bu, greftlere zarar vermemek için önemlidir. Operasyondan sonraki ilk 2 gün saçlarınız su ile temas dahi etmemelidir. İlk saç yıkama genellikle doktorunuz tarafından yapılır.
  • 15 gün boyunca ekim yapılan bölgede el, duş veya banyo havlusu kullanmayınız. Ayrıca elinizle veya benzeri bir şeyle kurulamayın. Saçınızı kurutmak için sadece bir saç kurutma makinesi kullanın – bu aynı zamanda çok daha rahatlatıcıdır.
  • Aklınıza her şeyin girebileceği bir spor yapıyor musunuz? Saç ekiminden 6 hafta sonrasına kadar bunu yapmamalısınız. – Ayrıca bu sefer yapmaya başlamayın! İlk 6 hafta yapmamanız gereken sporlar örneğin: futbol, ​​basketbol, ​​tekvando, kickboks, boks, güreş…
  • Ekstra ipucumuz: Saç ekiminizden hemen sonra seyahat etmek istiyorsanız veya seyahat etmek zorundaysanız, yanınıza şişirilebilir bir boyun yastığı alın. Bu, herhangi bir bagaja sığar ve hala çok hassas olan saç köklerinizi bir yere eğmenizi ve muhtemelen onlara zarar vermenizi etkili bir şekilde önler.
  • Saç ekiminden sonraki ilk hafta boyunca aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınılması önerilir. Bu ilaçları doktorunuz tarafından reçete edildiyse, lütfen önce onunla konuşun. Ayrıca bu süre zarfında ginseng, ginkgo, E vitamini vb. gıda takviyeleri ve bitkisel takviyeler almamak en iyisidir.
  • Alkolsüz! En azından saç ekiminden sonraki ilk 3 gün değil.
  • Sigarasız yapamıyor musun? Ancak saç ekiminizin sonucunu riske atmak istemiyorsanız, en azından operasyon günü ve kısa bir süre sonra yapmalısınız. Ayrıca operasyon öncesi, sırası ve sonrasında kahveden uzak durmalısınız. Ve yeni saçlarınızla gerçekten iyi niyetliyseniz, saç ekimini en azından sigara tüketiminizi azaltmak için bir fırsat olarak değerlendirin. Çünkü nikotin saç dökülmesini teşvik edebilir.
https://www.beautytravels24.com.tr/sac-ekimi-sonrasi-bakim-icin-ipuclari/