Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

İstanbul Şehir Turu

Her Cumartesi ücretsiz İstanbul şehir turu

Seyahat için en iyi zaman Perşembe – Pazar arasıdır! O zaman ek ücret ödemeden Cumartesi günü bireysel şehir turuna katılabilirsiniz. Her Cumartesi (*) ücretsiz şehir turları var! (giriş ücretleri hariç!)

(*) Kötü hava şartlarında takım şehir turunu iptal etme hakkını saklı tutar. Yeni bir operasyon geçirdiğiniz için hastalarımız ve kalabalıklar için herhangi bir riskten kaçınmak istiyoruz.

Napolyon bir keresinde şöyle demişti: “İstanbul bir anahtardır. İstanbul’un efendisi olan, bütün dünyanın efendisidir. Dünya bir ülke olsaydı başkent İstanbul olurdu!”

İstanbul, antik dünyanın merkezindeki coğrafi konumu nedeniyle büyük bir metropol olarak tarihi eserleri ve büyüleyici doğal güzellikleri ile ünlü bir şehirdir. İstanbul, yaklaşık 16 milyonluk nüfusu ile Türkiye’nin en büyük şehridir. Aynı zamanda, toprakları bir boğaz olan “Boğaziçi” ile ayrıldığından, iki kıtaya yayılan dünyadaki tek şehirdir. Şehrin 2500 yıllık çok hareketli ve renkli bir tarihi var. İstanbul, yaklaşık 1600 yıl boyunca Romalılar, Bizans ve Türk-Osmanlı İmparatorluğu tarafından başkent olarak görülüyordu. Burada 120’den fazla imparator ve padişah hüküm sürdü. Ankara başkent ilan edildikten sonra bile İstanbul önemini kaybetmedi. Bu eşsiz şehir, bugüne kadar ihtişamlı görünümünü korumuş ve canlılığını sürdürmüştür.

Destek programımızda, şu diğer ilgi çekici yerleri ziyaret edebilirsiniz:

Sultan Ahmet – Sultanahmet Camii

Sultanahmet Blue Mosque

İstanbul’u en az bir kez ziyaret edenler, Sultanahmet Camii’nin önünde ilk kez durduklarında kendilerini saran hayranlık ve hayranlık duygusunu asla unutamayacaklar: Cesurca göğe yükselen ince minareleri, muazzam büyüklüğü, şelalesi. kubbelerin, renklerinin ve şekillerinin inanılmaz yumuşaklığı. Galata Köprüsü’nden veya Haliç’ten manzara eşsizdi

Sultan Ahmet Mosque, Blue Mosque is the only one in the world that has six minarets. Its construction was commissioned by the devout Sultan Ahmet I., who ascended to the throne as a 14-year-old Mehmet Aga, a pupil of the great Sinan. They called him “Sedefkar” which means “pearl arranger”. Work on this mosque began in 1609 and was completed in 1616, just one year before the death of the sultan, who had spent 1,181 gold coins on it. It was tradition that Ahmet I as a sign of humility wore a hat in the shape of the foot of the Prophet on the day of inauguration. The first thing that strikes you when you go towards the Mosque is that this is the only one in the world which has six minarets, four of which have three whorls, a total of sixteen. When the mosque was completed, the Sultan had to build a seventh minaret for the mosque in Mecca, which also had six minarets, to restore its religious supremacy.

Hagia Sophia, Ayasofya

Hagia Sophia Ayasofya

İlk kilise 325-360 yılları arasında II. Konstantin döneminde inşa edilmiştir. Babası Constantine olmasına rağmen, temelleri çoktan atmış olabilirim. 404 yılında bir yangınla harap olduktan sonra II. Theodosius yeniden inşa ettirdi ve yeniden hizmete açtı, ancak 532’de Nika isyanı sırasında tekrar düştü ve yine bir yangının kurbanı oldu.

Bu, Justinian’ın saltanatının ilk yıllarında oldu ve Tanrı tarafından seçilen imparator, Hıristiyan ortodoksluğunun sıkı bir savunucusuydu ve kendisine Hıristiyanlığın en büyük kilisesini inşa etme hedefini koymuştu. Kilisenin yıkılmasından ancak 32 gün sonra yeniden yapılanma çalışmaları başladı: Kilisenin şeklinin Justinian’ın rüyasındaki gibi yaratıldığı bildiriliyor. 27 Aralık 537’de Ayasofya imparator tarafından açıldı. Justinian’ın kiliseye vardığında kollarını göğe kaldırdığı ve şöyle haykırdığı söylenir: “Böyle büyük bir işi sona erdirmek için beni seçen Tanrı’ya şükürler olsun. Ey Süleyman, seni aştım! “Aslında Ayasofya Süleyman Mabedi boyutları, güzelliği ve zenginliğiyle öne çıkıyor gibiydi. 19 Mayıs 1453’te Konstantinopel, Osmanlı Türkleri tarafından fethedildi. Aynı günün ikindi vakti Fatih Sultan Mehmet Ayasofya’ya girdi ve dokuz asırlık Hıristiyan ibadetinden sonra ilk defa müezzinlerin duası ulu kubbelerden yankılandı. Ayasofya’nın camiye çevrilmesi inanılmaz bir saygıyla gerçekleştirildi, elbette sayısız değişiklik yapılmış olsa da: Kubbedeki metal haçın yerini hilal almış, yarım asırlık mızrağın 50.000’lik mızrağı olduğu bildirildi. eritilmiş altın sikkeler ortaya çıkarılmıştı; Ambon yerine minber ve Mekke’ye doğru namaz kılmak için bir mihrap yapılmıştır. 20. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşüyle ​​başladı ve genç Türkiye Cumhuriyeti oldu. İlk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk,

The covered Grand Bazaar

Kapalıçarşı

Altın, zengin kumaşlar, deri, halılar, ayakkabılar, çantalar, saatler, gümüş takılar, kitaplar ve antikalar – İstanbul’daki Kapalıçarşı’da her şeyi bulabilirsiniz. Bayiler giderek daha fazla özellikle turistler arasında popüler olan malları sunuyor olsa da, yine de tarihi bir atmosfer yayıyor. İlk çatılı salonlar Fatih Sultan Mehmet dönemine aittir.

Yıllar geçtikçe çarşı büyüyerek dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşısı haline geldi. Ürünler 20.000 metrekare üzerinde sergileniyor. 4.000 kadar dükkan, 61 sokak ve 18 kapı var. 20 bin kişi burada geçimini sağlıyor. Dışarıda hala zanaat dükkanları ve pansiyonlar bulabilirsiniz, ancak bunların varlığı azalmaktadır. İstanbul halkı nadiren buradan alışveriş yapar; kuzeye doğru küçük sokaklardan veya Eminönü semtindeki Mısır Çarşısı’ndan mal alırlar.

 

Topkapı Sarayı

The Topkapi Sarayi

 

Topkapı Sarayı, artık bir müze, şehir içinde şehirdi. Padişah, nazırları ve kurmaylarıyla orada yaşadı. Sultan II. Mehmet’in 1478’de Osmanlı İmparatorluğu’nun siyasetini yönetmek için inşa etmesine izin verildi. Burada yaklaşık 4.000 çalışan yaşıyordu; Saraydaki işlerini yürütmek için her gün daha pek çoğu eklendi.

Kadınlar mahalli harem, 16. yüzyılda inşa edilmiştir. Beş kilometrelik bir duvarla çevrili olan saray, farklı işlevleri olan dört avluya bölünmüştür: padişahın seçkin birlikleri, yeniçerilerin egzersiz alanı vardı, hastane vardı, ahırlar, bakanın binası. ve son olarak, hükümdarın yabancıların erişemeyeceği özel odaları. 19. yüzyılın ortalarında Sultan Abdümecit, Boğaz’ın kıyısında yeni bir saray olan Dolmabahçe Sarayı’nı yaptırdı.

 

 

The district Beyoğlu

Beyoğlu

Şimdi Beyoğlu olarak bilinen eski Rum Pera semti, İstanbul’da gece hayatının merkezidir. Kafeler ve restoranlar birbirini takip ediyor ve her yerde keşfedilecek ve dinlenecek bir şeyler var. Beyoğlu’nda İstanbul’daki canlı müzik ortamını, kelimenin tam anlamıyla dünya müziğini bulabilirsiniz: Klasik Türk müziğinin yanı sıra Batı, Yunan veya Yahudi müziği de var.

İstanbul çok genç bir nüfusa sahip genç bir şehir. Bu nedenle, son yıllarda, hareketli şehre ilgi duyan genç turistleri giderek daha fazla buraya çekmiştir. Beyoğlu’nda uyumak istemezsiniz çünkü gece kulüplerinin yanı sıra bütün gece açık olan birçok bar vardır. Bu biraz fazla geldiyse o zaman mahallenin daha sakin olduğu güney kısmına gidin ve Kadıköy semti veya Ortaköy gibi daha sakin yerleri ziyaret edin.

Güzel havalarda her zaman bir Boğaz turu sunuyoruz

Bosporus tour

 

Limanı yaklaşık 4 saat gezebilirsiniz. Unutulmaz Boğaz Turu’nda tekne turlarına çıkın, böylece tüm İstanbul’u güzel bir şekilde seyredebilirsiniz. Grup randevuları için boğaz turunuz paketinize dahildir!

Başka bir gün şehir rehberine ihtiyacınız olursa da sorun yok. 10:00 – 18:00 saatleri arasında size küçük bir ek ücret karşılığında İngilizce dil destek çalışanımızı memnuniyetle sağlayacağız.

https://www.beautytravels24.com.tr/istanbul-sehir-turu/