Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Diş Cerrahisi Teknolojimiz

CEREC – Modern bilgisayar teknolojisi

Dentistry Clinic in istanbul Technology

CEREC, CEramic Reconstruction anlamına gelir

Cerec, frezelenmiş seramik restorasyonların bir bilgisayar tarafından doğrudan üretimi için bir yöntemdir.
Bu yöntemle ilgili özel olan şey, diş hekiminin restorasyonu doğrudan dişçi koltuğuna yerleştirip ayarlayabilmesidir, bu nedenle genellikle sadece bir seans gereklidir.

Cerec, CAD / CAM teknolojisini (Bilgisayar Destekli Tasarım / Bilgisayar Destekli Üretim) kullanır. Özel bir yazılım kullanan 3 boyutlu bilgisayar kamerası ile daha fazla “görsel baskı” temelinde, ekranda dişlerin üç boyutlu gerçekçi bir görüntüsü görüntülenir. Dişlerin görüntüsü eller serbest bir model gibi çalışır ve ekranda döndürülebilir, döndürülebilir ve herhangi bir yönden görüntülenebilir. Bu nedenle CEREC 3-D, karşıt dişleri dikkate alarak dişin yanlarının ve temas yüzeylerinin komşu dişlerle tam olarak ayarlanmasına izin verir, böylece optimal oklüzyona (Bite) ulaşılır ve aynı zamanda kapsamı da içerecek şekilde genişletilir. bir çenede diğer dişlerin kullanılması. Artık diş hekimi restorasyon için özel bir yazılım kullanabilir (örn. inleyler, onleyler, overlay, kısmi kuron, kuron, köprü) ve özel bir taşlama makinesi onları küçük bir seramik bloktan şekillendirir. Taşlama işleminin şeklinin hassas kontrolü, takma dişin tam oturmasını sağlar. CEREC sistemi 20 yılı aşkın süredir test edilmiştir.

CEREC Tedavisi Süreci

  1. Dişin veya dolgunun etkilenen kısmının çıkarılması. Diş, ölçüm okuması için hazırlanır.
  2. Okuma, ağız için özel olarak tasarlanmış küçük bir kamera ile gerçekleştirilir. Dişler küçük seramik bloklarla parlatılarak restorasyon hassas bir şekilde gerçekleştirilir.
  3. Özel bir ışıkla sertleştirilerek, dolgu doğrudan hedeflenebilir. Parlatma veya perdahlama hoş bir şekilde pürüzsüz, diş benzeri yüzeyler oluşturur. Renkli tasarım, kesinlikle gerçek görünümlü diş benzeri bir görünümü garanti eder. Son derece uzun dayanıklılık sağlamak için dişte mükemmel yapıştırıcı kullanılır.

Avantajlar:

  • Kısa tedavi süresi – genellikle tek seansta mümkündür
  • Dijitalleştirilmiş 3D Kamera – Bilgisayarda Temsil
  • Restorasyonun özel bir yazılımla yapılması (yaklaşık 30 dakikada)
  • Orijinal / doğal görünümlü dişler
  • Son derece uzun dayanıklılık

Bu 25 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Bu sayısallaştırılmış yöntem daha da geliştirildi ve 20 milyondan fazla hasta için başarıyla uygulandı. CEREC yöntemiyle yapılan restorasyonların altın restorasyondan daha uzun süre başarı sağladığı kanıtlanmıştır.

Dezavantajları:

  • Kakmaların, kaplamaların veya kuronların boyama yoluyla kişiselleştirilmesi mümkündür (Werling 2007), ancak bu sınırlıdır.

Tedavi Yöntemleri

15 Uluslararası ödül, özellikle Amerikan Oftalmoloji Akademisi’nden alınan “Barraquer ödülü” (1997). En son, ISRS tarafından “Casebeer Ödülü” (2002), ASCRS tarafından “Charles D. Kelman Innovator’s Lecture” (2003), Deutsche OphthalmoChirurgie (DOC) tarafından 2003 için “Innovator’s Lecture”.

https://www.beautytravels24.com.tr/dis-cerrahisi-teknolojimiz/