Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt
info@beautytravels24.com
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tuv Logo
2012 yılından beri TÜV Sertifikalı
Sağlık Turizm Acentası
Kuruluş, 2006 Rastatt, Almanya.
Tüv Logo
Merkez Ofis Herrenstraße 14 D-76437 Rastatt

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme

  • Ameliyattan sonra en az 2 hafta aşırı efordan kaçının. İyileşme süreci sorunsuz ilerliyorsa 3 hafta sonra yavaş yavaş tekrar egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak 6 hafta boyunca basketbol veya voleybol oynamamak en iyisidir. Kısacası yüzünüzü etkileyebilecek tüm sporlardan ve diğer aktivitelerden kaçının.
  • Yüzmek yasak. Burun ameliyatınızdan sonra havuz en az 2 ay sizin için tabudur. Burnunuz yeni ameliyat olduysa ve hala çok hassassa, burnunuzu genellikle suya sokmamalısınız. Yüzme havuzu suyundaki klor ayrıca iyileşme sürecinizi de engelleyebilir. Ancak denize biraz daha erken girebilirsiniz. Zaten bir ay sonra suya dikkatlice girebilirsiniz.
  • Burnunuzu üflerken dikkatli olun. Burun ameliyatından sonraki ilk 3 hafta burnunuzu sümkürürken ve sümkürürken özellikle dikkatli olmalısınız.
  • Ameliyatınızdan sonraki ilk hafta, sadece çok çiğnemeniz gerekmeyen şeyleri yemek en iyisidir – hiç çiğnememeniz en iyisidir. Yani sadece yumuşak veya sıvı yiyecekler!
  • Bu ipucu bizim için gerçekten kolay değil ama aslında yeni ameliyat edilen burnunuzun istenilen şekli koruması çok önemli. Lütfen çok fazla gülme. En azından fazla gülmemeye çalış. Örneğin, filmleri veya TV programınızı seçerken bunu hatırlayın. Ayrıca sizi her zaman güldüren insanlarla ciddi sorunları gündeme getirmenize yardımcı olabilir. Eğlenceli katiller olmak istemiyoruz, ama bu durumda burnunuza hizmet ediyor!
  • Dişlerinizi çok sert fırçalamayın. Dişlerinizi fırçalarken üst dudağın mümkün olduğunca hareketsiz kalmasına dikkat etmenizi öneririz. Çünkü üst dudak hareket ederse burun da hareket edecektir.

  • Bir giysiyi giyerken veya çıkarırken başınıza örtmenize gerek kalmayacak şekilde giyin. Tişört, kazak vb. giymekten kaçının. Gömlek, yelek, yani düğmeler veya fermuarlarla tamamen açılıp kapatılabilen herhangi bir şey giyin.
  • Hem sonucu hem de iyileşmeyi azaltan şey, geniş çerçeveli ağır gözlüklerin takılmasıdır. Bu nedenle ilk 2 ay giymekten kaçının. Ancak, kesinlikle gözlüğe ihtiyacınız varsa, sadece hastalarımızın yaptığı gibi yapın – burun düzeltmesinden önce gözlerinize lazer yaptırın.
  • Cildinizi 3 ay boyunca güneş ışınlarından koruyun. Güneşe çıkmadan önce daima güneş kremi sürmeniz çok önemlidir, çünkü çok fazla güneş, yaraların etrafındaki ciltte kalıcı renk değişikliğine neden olabilir.
  • İlk 3 hafta sigara içilmemelidir. Doktorun tavsiyesi ameliyattan 3 hafta önce ve 3 hafta sonra sigara içilmemesidir. Ve zaten 6 hafta boyunca sigarasız kalmayı başardığınız yerde, onu kendi haline bırakabilirsiniz. Bu paradan tasarruf sağlar ve burun ameliyatında bir nevi kalıcı indirimdir.
https://www.beautytravels24.com.tr/burun-ameliyati-sonrasi-iyilesme/